Letölthető lekvárcímkék a házi finomságok csinosításához
Dekorációs ötletekkel.
Kezdő háziasszonyként az első sikereimet a lekvárokkal értem el: valahogy jól összepasszoltunk én és a lekvárok és azonnal sikerült finomat alkotnom a szülők kertjében termett gyümölcsökből.
Illatozó, gyönyörű színű, csupa gyümölcs lekvárjaimat napokig dunsztoltam egy óriási fonott kosárban, finom takarók és meleg párnák között.
Az aranyló barack volt a kedvencünk, ami bár önmagában is csodálatosan nézett ki, de azért egy jó ki címkével és a tetőre kerülő natúr csomagolópapír kapszlival még csinosabb volt.
Lekvárt azóta is minden évben főzök és a díszítés sem marad el.
Manapság is a natúr csomagolópapírok és a pékzsinegek a kedvenceim, valamint újrahasznosított kartonból készítek még lekvárjelölő címkét is, melyre kalligrafikusan írom fel a lekvár adatait.
Az idei évben a lányom ballagásának szervezése sok időt vett el, így egy gyorsabb megoldáshoz folyamodtam: szerkesztettem egy tetőre illeszthető lekvárcímkét, mellyel az üvegek tetejét díszítettem.
Gondoltam, ezeket a pöttyös, csíkos lekvárcímkéket megosztom veletek is, hátha neked is jól jönnek majd.
A baracklekvárosat itt találod.
Meggyűlik a bajod a makacs címkékkel? Itt a vegyszermentes megoldás. Katt a képre!
A befőttek díszítéséhez további tippeket az alábbi cikkekből kaphatsz.
További ötletek itt:
https://anapfenyillata.hu/2014/05/27/befott-csinositas/
Szép napot!
A bejegyzés saját© képeket tartalmaz.
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz.
Ha tetszett a bejegyzés, megköszönöm, ha megosztod másokkal is. Köszönöm, hogy meglátogattál, térj be máskor is, érdekes inspirációkkal, egyszerű receptekkel, könnyen kivitelezhető ötletekkel várlak. ♡