Kreatív gyertyadekoráció 10 perc alatt
Gyertya díszítése egyszerűen.
Ezzel az egyszerű technikával egyedi ajándékokat készíthetünk, felhasználva akár saját, családi fotókat, vagy a gyerekek rajzát, vagy a neten (szabadon) elérhető művészi képeket, grafikákat. Kiváló ajándék lehet, de dekorálhatjuk vele a lakásunkat is.
Nem is olyan régen készítettem el – hosszas halogatás után – egy médiamegjelenések oldalt, ahová megpróbáltam összeszedni néhány médiás anyagot, így futottam bele az RTL Klub-os napindítós magazinbeli (ezt de szerettem ezt a műsort!) szerepléseimbe, és a 3 évvel ezelőtti gyertyadekoros ötletekbe, köztük ebbe a technikába.
Aztán nemrég szembejött velem Nagyfejeő Renáta csodás alkotása, és azt gondoltam, hogy ez nem lehet véletlen, és a gyönyörű gyertyáit és magát a technikát itt a blogon is meg kell mutatnom.
Renáta mindent szeret, ami egyedi, ami kicsit más, mint a megszokott. Így idén a fekete-fehérben képzelte el a karácsonyi dekorációt. A kézzel készített, saját készítésű tárgyak sokkal jobban tetszenek neki, karácsonyra október-november tájékán kezd el készülődni.
Idén elsőként ezek a gyertyák készültek, melyekhez fekete-szürke nyomatot használt (vagyis egy képen van fekete és szürke fenyő is). Ezeket konyhai papírtörlőre nyomtatta, majd hajszárító segítségével rögzítette a gyertyákra.
A módszerről készítettem egy videót is, hogy érthetőbb legyen, alatta pedig szöveges instrukciókat is találtok.
Amire szükséged lesz:
nagyobb, hengeres gyertya fehér, vagy világos színben
szalvéta, vagy papírtörlő vagy nyomtatópapír vagy vékonyabb nyomtatópapír vagy selyempapír
olló
hajszárító
sütőpapír
nyomtató
A kiindulási alap sokféle lehet: egyrészt lehet nyomtatni nyomtatópapírra, szalvétára, papírtörlőre, selyempapírra. Ez utóbbi 3 anyagot csak bevállalósoknak ajánlom, nyomtatója válogatja, hogy sikerül-e, és probléma is lehet belőle, így csak saját felelősségre próbáljuk ki. A nyomtató lehet lézer- én ilyet használtam – vagy tintasugaras- Reni ilyennel nyomtatott.
A nyomtatópapír nyomtatásával nincs gond, de ezt nehezebb a gyertyára rádolgozni, ha tehetjük, ebből is vékonyabbat válasszunk.
A nyomtatáson túl használhatunk mintás szalvétákat is, de akár a szalvétára rajzolhat is a gyerkőc filctollal, és ezt is felhasználhatjuk.
Én most is, és korábban is IKEA fehér szalvétát használtam, ez szép sima felületű, és elég erős, hogy ne szakadjon bele a nyomtatóba.
Én csak a szalvéta tetejét – ahol a rétegeket összenyomják – ragasztom az az A4-es nyomtatópapírra, majd a szélét levágva óvatosan beigazítom a nyomtatóba.
Itt arra kell vigyázni, hogy a nyomat ne essen a ragasztott, illetve összeperforált részekre, valamint, hogy a lapot megfelelő módon tegyük a nyomtatóba.
Ha készen vagyunk, szedjük szét a szalvéta rétegeit, majd a felső réteget vágjuk méretre. Ha olyan a minta, tépkedhetjük is a széleket, mert ekkor még jobban eggyé válik a kép a gyertyával.
Ezután a képet a szalvétára kell illeszteni, majd beburkolni sütőpapírral.
Kezdődhet a melegítés: lehet hajszárítót használni, vagy gyertya felett melegített kanalat, de van, aki a vasalóra esküszik, sőt, hőlégfúvóval is láttam már. A kanalas módszernél a homorú részt melegítjük, és a kanál másik oldalával olvasztjuk a viaszt, nehogy kormos legyen a kép.
Itt tulajdonképpen megolvasztjuk a viaszt, és óvatosan belesimítjuk a képet a gyertyába. Amire vigyázni kell, hogy ne égessük meg a kezünket, és ne olvasszuk túl a gyertyát, mert akkor eldeformálódhat.
Az így dekorált gyertya csak díszgyertyaként használható, mert meggyújtva a külső papír is égni kezd. Ha ajándékba készítitek, erre hívjátok fel az ajándékozott figyelmét is.
A gyertyámon szereplő minta innen letölthető. Nagyon szép mintát találsz itt is.
Gyertyadíszítéses bejegyzés, a végén a videóval:
Fotók: saját, Renáta (1 db jelölt)
Szép napot!
Ha tetszett a bejegyzés, megköszönöm, ha megosztod másokkal is. Köszönöm, hogy meglátogattál, térj be máskor is, érdekes inspirációkkal, egyszerű receptekkel, könnyen kivitelezhető ötletekkel várlak. ♡
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz.