Így kockulunk mi, 5+1 kreatív játék LEGO-val
Vidám fejlesztés LEGO DUPLO-val.
Amikor az ember kezdő szülőként egy játékboltban találja magát, végképp kétségbe esik a sok szirénázó autó, csillogó hercegnő, és a mindenféle műanyag mütyür, fejlesztőjáték, társasjáték, és a csoda tudja miféle játékok láttán. Nehéz választani, és nehéz jól választani közülük.
Én azokat a játékokat szeretem, amik megmozgatják a gyerkőc képzelőerejét, sokféleképpen lehet velük játszani, akár egyedül, akár másokkal, és az sem hátrány, ha nekünk, felnőtteknek is bejön.
Nálunk az egyik ilyen csúcs, kreatív játék a LEGO: a gyerekek kisbabaként imádták a LEGO DUPLO kockákat, majd nagyon-nagyon sokáig játszottak még a DUPLO-val, manapság pedig a LEGO a nagy kedvenc.
A sok jó tulajdonságán kívül csak egy hibáját tudom megemlíteni (szerintem ezzel minden szülő szembesült már). 🙂
Az építésen túl is nagyon sokféleképpen játszottunk vele. A következőkben összegyűjtöttem néhány olyan kreatív ötletet, ami nekünk nagyon bevált a kis ovisaimmal, mert nagyon szerették és játék közben tanultunk is:
Szerepjátékok
A szerepjátékok szinte mindennaposak voltak, ez sokat segített egy-egy oltás, betegség esetén, mert eljátszottuk a kis figurákkal, hogyan megyünk a doktor nénihez, hogyan vizsgál a doktor néni, mi történik majd a rendelőben.
Máskor vendégeket fogadtunk a LEGO házikónkban: szépen kitakarítottunk, teát főztünk, sütit sütöttünk, majd jöttek a vendégek, közben pedig gyakoroltuk a köszönést, az illemszabályokat.
A kis állatfigurákkal gyakorolhattuk, mit esznek az állatok, hol élnek, és persze a gondoskodást is.
Színre színt
Amikor a gyerekek még nagyon picik voltak, a DUPLO-val tanultuk a színeket: színes papírokat tettem ki, ezekre kellett az azonos színű kockákat tenni, aztán megbeszéltük, melyik milyen színű. Valamiért ezt a játékot nagyon szerették, és ahogy nőtt a kockakészletünk, annál nagyobb élvezettel válogatták szét a kockákat színek szerint.
Forma- és színfelismerés
Körberajzoltam a kockákat, a színüknek megfelelően, aztán erre a feladatlapra kellett kirakni a megfelelő kockát. Egy sor képességet fejleszt: koncentrációt, logikai gondolkodást, rendszerező képességet, azonosságok, különbségek felfedezését, logikai gondolkodást.
Labirintus építése
A térbeli gondolkodást és az egyensúlyozást nagyon jól gyakorolhatjuk ezzel a játékkal, ráadásul nincs nagyobb öröm, egy saját építésű labirintusnál.
Illeszd össze: társasjáték
A játékhoz a 6-os elemeket használhatjuk, szükségünk lesz még egy dobókockára is. A gyerekek felváltva dobnak, és a dobásnak megfelelően kell az elemet az előbbire illeszteni. Tehát, ha kettest dobunk, az előző kockára két bütyökkel kell ráilleszteni az újabb kockát. A gond akkor van, ha ötöst dobunk, ilyenkor a játékos vagy kimarad, de megalkothatjuk úgy a szabályt, hogy ilyenkor tetszőleges számú bütyökkel történik az összeillesztés.
Akinél a torony felborul, az veszít ebben a játékban.
Építs a rajz szerint
A számok, és a sorrendiség megismeréséhez, gyakorlásához nagyon jó kis feladat, ha színes tornyot rajzolunk a gyerkőcnek, amit ki kell raknia.
Amikor már jobban megy nekik, lehet egy jó kis versenyt is játszani, ez például kiváló egy szülinapi buliban is: mindenki kap ötféle színű kockát, majd egy-egy színsort. Az nyer, aki a leggyorsabban helyesen rakja ki a tornyát.
Szép napot!
A bejegyzés saját képeket tartalmaz. Ha tetszett a bejegyzés, megköszönöm, ha megosztod másokkal is. Köszönöm, hogy meglátogattál, térj be máskor is, érdekes inspirációkkal, egyszerű receptekkel, könnyen kivitelezhető ötletekkel várlak. ♡
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz.