
Készíts egyedi füzetcímkéket az iskolakezdésre
Kreatív, vagány, költséghatékony füzetborítás, saját kezűleg.
Mivel általában rám marad, és nemsokára tanévkezdés, ezért már elkezdtem a füzetek befedését, amibe bevonom a gyerekeket is, hogy egy kicsit hangolódjanak a sulira.
Az egyszerű, de ötletes megoldásokat szeretem: a csomagolópapírok közül,- hacsak nem nyomtatunk valami különlegeset – a natúr barna a kedvencem, ezt aztán lehet tetszőlegesen dekorálni.
Tavaly például írisz technikával díszítettük, ennek óriási sikere volt, ha kíváncsi vagy a tavalyi ötletekre, itt találod.
Idén ismét újítottunk. Kissé óvatosan vetettem fel a lányomnak, hogy mi lenne, ha szófelhőt készítenénk a füzetekre: ő a kiskamaszok stílusában lelkesedett, ami nagy szó, mert mostanában többször hangzik el a szájából, a „Na, ne már, anya! Ez tök ciki!”, vagy egyszerűen csak az, hogy „Béééna!”.
De ez zöld utat kapott, sőt, még velem is ötletelt. 🙂
Ma nagyon vagány anya voltam a kiskamaszom szemében, már ezért megérte törni a fejem ezen az ötleten. 🙂
Egyébként nagyon egyszerű elkészíteni, ráadásul nagyon egyedi, és kreatív lesz a füzet ettől a megoldástól.
A szófelhőket egy könnyen használható, ingyenes programmal készítettem, melyhez se letölteni, sem regisztrálni nem kell. Ebben a bejegyzésben találod, hogyan kell használni.
A programban az a jó, hogy tetszőlegesen változtatható a szófelhő formája, sőt, saját képet is szófelhővé alakíthatsz, a betűtípus, a szín, a szavak elrendezése is csak tőled függ.
Az első lépés tehát, hogy eldöntsük, milyen alakzatokat alakítunk szófelhővé. Ha például első osztályosokról van szó, lehet ez a gyerek ovis jele is, amit egyébként is a füzetre kell rajzolni.
De választhatunk a tantárgyaknak megfelelő formát is: például mi Magyarország vaktérképét töltöttük le, de magyar órára készülhet egy író/költő arcképéből is vignetta.
A programból a képeket többféle formátumban, méretben lehet letölteni. Ha a füzetre szánod, érdemes a word-ben egy táblázatot készíteni, mely füzetcímke méretű cellákat tartalmaz, és ebbe illeszteni a képfájlokat. A nyomtatás lehet színes, vagy fekete-fehér.
Már csak a formát kell kivágni, és a füzetre ragasztani.
És ez mindennek csak az eleje, hiszen a szófelhőket kiegészíthetjük tetszőleges rajzokkal. Ezt bízzuk nyugodtan a gyerkőcre, meglátjuk majd, milyen fantáziadús, vicces alkotások születnek.
UPDATE: Kérdés érkezett Tőletek, hogyan csináltam a Magyarország formát. A vaktérkép beillesztése után (shape menüpont), az alábbi beállításokat használtam.
Ez volt a kép:
Még több füzetborítás:
15 ötlet, hogyan fedjük be az iskolai füzeteket
Kreatív és költséghatékony füzetborítók
Füzetborító: egyedi füzetek, címkék házilag
Szép napot!
A bejegyzés saját képeket tartalmaz. Ha tetszett a bejegyzés, megköszönöm, ha megosztod másokkal is. Köszönöm, hogy meglátogattál, térj be máskor is, érdekes inspirációkkal, egyszerű receptekkel, könnyen kivitelezhető ötletekkel várlak. ♡
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz.