
Márciusi kerti ötletek
A kertészeknek már tél vége óta bizsereg a tenyere, és márciusban már lehet is kezdeni a kerti munkákat, az ültetés, metszés, permetezés mellett lehet építeni a magaságyást, komposztálót, és gyűjteni az ehető virágokat.
Magaságyás építése
Bár erősen tériszonyom van, aminek állítólag evolúciós okai vannak:-), mégis arra szavazok, hogy magasan a legjobb! De persze csak akkor, ha nem egy kilátóról, hanem egy ágyásról van szó!
A magaságyás előnyei közül azt emelném ki, hogy nagyon kényelmes, különösen olyan derékfájósoknak, mint én is, ugyanakkor – mivel egy önellátó kis komposztálóról van szó – nagyon szépen terem: nekünk is egy kisebb zöldségdzsungelünk lett :-), holott korábban alig-alig maradtak meg a zöldségeink.
Katt ide, ha kíváncsi vagy mi hogyan csináltuk.
Ehető virágok a kertben
Az első ehető virág a márciusban megjelenő ibolya. Az ibolyák közül az illatos ibolyát gyűjtsük, egyrészt a kívánt gasztroélményhez hozzájárul az illat is, másrészt természetvédelmi szempontból, hiszen vannak védett ibolyák is.
A kandírozott ibolya Sissi kedvence volt, de az ibolyaecet és zselé régi magyar szakácskönyvekben is szerepel. Ibolyarecepteket itt találsz.
Aztán sorra jön a többi ehető virág: orgona, bodza, rózsa.
Szerintem az orgonáról az embereknek az anyák napja és a ballagás jut eszébe, meg a kellemes orgonaillat, ami bejárja a lakást, ha egy csokor orgona kerül a vázába. Azt viszont, hogy ehető és finom szörp is készíthető belőle, talán kevesebben tudják. Ha Te is szeretnéd elkészíteni, katt ide.
A bodzaszörpöt talán nem kell bemutatni, ha kíváncsi vagy egy szuper egyeki receptre, a titkos receptfüzetemből, katt ide.
Komposztáljunk!
Amikor kiskerttulajdonosok lettünk, igen hamar szembesültünk azzal a ténnyel, hogy nagyon sok a hulladék a kertben is: halomban álltak a metszés után a lenyesett gallyak, nagy kupacban halmozódott a levágott fű, ősszel pedig a falevélből épültek dombok, melyekben a gyerekek igen szívesen hempergőztek.
A megoldás: építsünk komposztálót, mert a komposztot imádják a növények, ahová komposztot teszünk, ott gyönyörű lesz a virág, veteményes.
És közben még büszkék is lehetünk magunkra, mert védjük a környezetet, azáltal, hogy a háztartási hulladék kb. 30%-át újrahasznosítjuk, csökkentjük a hulladékszállítási költségeket, és saját „gyártású” tápanyaggal látjuk el a növényeinket.
Szép napot!
Ha tetszett a bejegyzés, megköszönöm, ha megosztod másokkal is. Köszönöm, hogy meglátogattál, térj be máskor is, érdekes inspirációkkal, egyszerű receptekkel, könnyen kivitelezhető ötletekkel várlak. ♡
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz.