
Rendet kérünk: 10 okos ötlet játékok rendszerezéséhez
Ne költs drága dolgokra! Inkább fogj néhány dobozt, némi festéket, vagy textilt, és készíts kreatív tárolókat a kicsiknek.
A gyerekeknek legjobbak az alacsony tárolóelemek: nyitott polcok, dobozok, textilzsákok. Jó, ha ezeknek van kerekük, vagy könnyen mozdíthatók. Nem kell, hogy a nyitott polcokon mérnöki rend uralkodjon, de ha zavaró a kuszaság, érdemes a polcokra vidám függönyt varrni.
Kedvenc mackó, könyvek az esti meséhez, kincsek. Ezeket mind szeretné a gyerkőc maga mellett tudni az ágyban? Egy ilyen textil tároló az ágy szélén nemcsak praktikus, de szép is.
Egyszerűen imádni való ez a papírtároló, de textilből is elkészülhet: a lényeg, hogy gyorsan el lehet bele pakolni.
TIPP: Hogyan lelet rávenni a gyereket a rendrakásra?
Mi versenyezni szoktunk a gyerekekkel: az egyik pakolja mondjuk, a plüssöket, a másik az építőkockát. Akinek hamarabb elfogy a játéka, az nyert. Ez csak akkor igazságos, ha nagyjából azonos mennyiségű van mindkettőből.
Az nlc oldalán találtam ezt a szuper ötletet a Masnitól, a fűszerpolc gumiháló merevítőt kapott.
Ha több könyvet akarunk tárolni, jó megoldás kisebbeknél ez a módszer: jól átlátható, és könnyű kivenni, visszatenni a könyveket.
TIPP: Rendrakás dobókockával:
Az előbbi játék továbbfejlesztése, ha sokféle játék van, ezt használjuk: dobunk a dobókockával, és mindenki annyi játékot pakol el, amennyit dobtunk. A gyorsabb nyeri az adott kört, kap pontot. Egy kör sosem elég. 🙂
Polcból készülhet babaház is.
Akasztó, akasztó, akasztó: ezekből sosem elég. Ruháknak, textil zsákoknak, amikben apróbb játékok, mágnesek, kréták lehetnek. Az akasztók legyenek ötletesek, és fontos, hogy ne okozhassanak sérülést.
A LEGO nagyon jó játék, de praktikusan tárolni nem könnyű. Ha dobozokban van, a gyerek biztosan kiborítja az összeset a szőnyegre – legalábbis nálunk ez a helyzet -, aztán ezt összepakolni nem egyszerű feladat. A Duplo még csak hagyján, de a mini Lego kockák pakolása igen időigényes. Erre jó megoldás a kiteríthető textil zsák, amit zsinórral csak össze kell húzni és már rend is van:
És persze vannak olyan dolgok is, amiket elrakni tilos! Ha a gyerkőc fél napig építette a Lego várat, azt nem lehet a nap végén csak úgy leseperni. De mi van, ha az éppen a szőnyeg kellős közepén van? Erre jó a Lego asztal, amire Lego alapot ragasztunk, itt lehet építeni és elpakolni sem kell.
Ugyanez a kategória a több száz darabos puzzle is. Ennek a legjobb helye az ágy alatt van, míg el nem készül ( a legjobb, ha kerekes a tároló és könnyen kigördül):
Ha pedig a plüssök elleptek Titeket, itt az idő egy saját állatkerthez:
TIPP: Pakolás időre
Meghatározunk egy időt, ami alatt versenyeznek, ki pakol be több doboznyi játékot. Az idő leteltét a konyhai óra csörgése jelzi.
Kíváncsi vagy, hogyan tároljuk a játékautókat? Tippeket itt találsz:
5 tipp, hogyan tárolj játékautókat
Nem tudod, mi legyen a gyerekrajzokkal? Ötletek itt:
Szép napot!
A bejegyzésben szereplő képekre kattintva elérheted a képek forrását. Ha tetszett a bejegyzés, megköszönöm, ha megosztod másokkal is. Köszönöm, hogy meglátogattál, térj be máskor is, érdekes inspirációkkal, egyszerű receptekkel, könnyen kivitelezhető ötletekkel várlak. ♡
A blog Facebook oldalához ide kattintva csatlakozhatsz.